ضد عفونی صحیح میوه و سبزیجات

مقالات نانوسیل

 ضد عفونی صحیح میوه و سبزیجات
ضدعفونی صحیح میوه و سبزیجات

سبزیجات و میوه‌ها سرشار از ویتامینهای گروه A وC بوده و همچنین حاوی مقادیری ویتامینB ، آهن و مقدار قابل توجهی فیبر هستند. سبزیجات بخاطر نقش مؤثرشان در تامین سلامت انسان، یکی از گروههای مهم مواد غذایی محسوب می‌شوند و برای حفظ مقاومت بدن در برابر عفونت‌ها یا ترمیم زخم‌ها و سلامت پوست ضروری هستند. به همین علت توصیه شده است همیشه همراه غذا از سبزیجات تازه نیز استفاده شود. اما این امر زمانی امکان‌پذیر است که میوه و سبزیجات کاملاً تمیز و شسته شوند و همچنین قسمت های خراب و لکه دار آنها جدا و دور ریخته شوند زیرا این قسمت‌ها محل تجمع آلودگی‌های میکروبی می‌باشد.

سبزیجات اغلب به دلیل استفاده از کودهای انسانی و حیوانی، آب آلوده و تماس حیوانات، به عوامل بیماریزا آلوده می‌شوند. در صورت مصرف چنین سبزیجاتی، خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر وبا، حصبه، هپاتیت، اسهال خونی و بیماری‌های انگلی، نظیر کیست هیداتیک و آسکاریس وجود دارد. از طرفی سبزی های خاک آلود به راحتی آلودگی را به سایر مواد غذایی منتقل می‌کنند. بنابراین توصیه می شود به هنگام خرید، سبزی بدون خاک بخرید و یا در منزل اول خاک گیری و سپس نگهداری شود. خاک به طور طبیعی منبع بسیاری از میکروب‌هاست و اگر به یخچال راه پیدا کند می تواند سایر موادغذایی را نیز آلوده کند.

آمار ، حاکی از آن است که درصد قابل توجهی از بیماریهای ناشی از مصرف مواد غذائی ، مربوط به خوردن میوه و سبزیجات آلوده می باشد که خود نقش مهم و ضروریِ پاک سازی و ضدعفونیِ این دسته از مواد خوراکی را بیان می‌کند. لازم به یادآوری است که شستن و ضدعفونی کردن هم زمان میوه‌ها و سبزیجات غلط است و مرحله شست وشو حتما باید بطور جداگانه و قبل از مرحله ضدعفونی کردن انجام شود. امروزه راه کارهای متفاوتی برای پاکسازی و ضدعفونی میوه‌ها و سبزیجات وجو دارد اما دستورالعمل ساده و در عین حال مطمئن برای آماده سازی این خوراکی‌های حیاتی ، به شکل زیر می باشد:

1- پاکسازی کامل سبزی و میوه از خاک وگل و لای
2- جدا کردن قسمت های خراب و لکه دار
3- شستشوی کامل میوه و سبزی در آب
4- اضافه نمودن سه تا پنج قطره مایع ظرفشوئی و نگه داشتن مواد به مدت دو الی سه دقیقه در این محلول به منظور انگل زدائی
5- شستشوی مجدد میوه و سبزی
6- اضافه کردن ماده ضدعفونی کننده‌ی مناسب طبق دستورالعمل روی لیبل، به منظور ضدعفونی کردن میوه و سبزی در آب سالم
7- آبکشی دوباره برای شستشوی باقیمانده ماده ضدعفونی کننده از روی پوست میوه ها و سبزی ها ،اگر این مرحله به دقت انجام نشود ممکن است فرد در اثر مصرف مواد ضدعفونی کننده دچار مسمومیت شود.

از آنجاکه شستشوی بیش از حد و چند باره ، از یک طرف بسیار خسته کننده بوده و سبب اهمال مصرف کننده و عدم پیروی از مراحل دقیق آن شود و از طرف دیگر میتواند به بافت میوه و سبزی و یا ظاهر آنها صدمه بزند، شرکت داروسازی کیمیا فام موفق به تولید یک گندزدای موثر به نام نانوسیل D7 شده است که در صورت استفاده از این ماده ، شما نیاز به آبکشی مجدد مواد ندارید و میتوانید با اطمینان کامل پس از اضافه نمودن نانوسیل D7 (طبق دستورالعمل لیبل) به آب سالم و غوطه ور کردن میوه و سبزی در این محلول شفاف و بدون رنگ و بو، پس از گذشت نیم ساعت مواد را از داخل آب خارج کرده و بدون نیاز به آبکشی میل نمائید.زیرا نانوسیل D7 هیچگونه باقیمانده‌‌ای از خود بر جای نمی‌گذارد و میوه و سبزی نیز تازگی و طراوت خود را حفظ خواهند کرد.

8- در این مرحله میتوانید میوه و سبزی سالم و بهداشتی و عاری از هرگونه آلودگی را نوش جان کنید.

الهام رشیدی
کارشناس میکروبیولوژی